SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 6343492
nr 634 3492
Teservis
3 delar, nysilver, graverad, 1800-tal, höjd: 9-31, Guldsmedsaktiebolaget GAB
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 april 2010
kl 19:51:01
350 kr
450 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Teservis
nr 634 3492
Teservis
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 450 kr |
måndag 12 april 2010 |